Panele ogrodzeniowe metalowe

Podstawową funkcją ogrodzeń wykonanych z paneli jest zabezpieczenie terenu przed wtargnięciem. Z tego powodu bardzo często można je spotkać w miejscach, gdzie przebywanie osób z zewnątrz jest niepożądane. Sprawdzają się więc w szkołach, fabrykach, magazynach, a także na terenie zamkniętych osiedli mieszkaniowych i domów wielorodzinnych.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie panele stanowią dobrą ochronę. Część z nich może być przeznaczona do innych celów, np. do podnoszenia walorów estetycznych (jak przy niektórych budynkach użyteczności publicznej). Czym więc powinny charakteryzować się panele zabezpieczające przed wtargnięciem?

niebieskie ogrodzenie panelowe

Wytrzymałość i stabilność

Szczególną uwagę należy zwrócić na materiał. Panel ogrodzeniowy metalowy cechuje się najlepszymi parametrami odpornościowymi. Nawet wysokie modele utrzymują wyjątkową stabilność, chroniąc przed przekroczeniem granicy wytyczonego terenu. W niektórych przypadkach dodatkowym środkiem ostrożności może być przygotowana podmurówka.

Nie mniej istotne znaczenie ma grubość metalowego panelu ogrodzeniowego. Średnica drutu poniżej 3 mm sprawia, że płot staje się tańszy, ale jednocześnie nie wystarczająco wzmocniony. Aby mieć pewność, że teren będzie właściwie zabezpieczony, potrzebne są druty o średnicy powyżej 4 mm. ANOTIS proponuje ogrodzenia z paneli o grubości dochodzącej do nawet 5 mm.

Ochrona przed zmienną pogodą

Panele ogrodzeniowe metalowe powinny posiadać powłoki antykorozyjne. To szczególnie ważne z powodu wystawienia ich na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych (tj. deszcz, śnieg, skrajne temperatury). Dzięki temu są w stanie służyć przez długi czas. Nawet po latach zachowują wszystkie walory estetyczne oraz parametry wytrzymałościowe.

Co ważne, metalowe ogrodzenia można w łatwy sposób pomalować na dowolny kolor z palety RAL. To dobre rozwiązanie dla osób chcących połączyć bezpieczeństwo z doskonałą prezencją płotu.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego zainteresowanych naszą ofertą metalowych paneli ogrodzeniowych. Odpowiemy na wszelkie pytania oraz doradzimy wybór dostosowany do potrzeb.

Polecamy także:

malowanie proszkowe dolnośląskiepanele ogrodzeniowe prostepłoty panelowe wrocław