Panele ogrodzeniowe metalowe

Podstawową funkcją ogrodzeń wykonanych z paneli jest zabezpieczenie terenu przed wtargnięciem. Z tego powodu bardzo często można je spotkać w miejscach, gdzie przebywanie osób z zewnątrz jest niepożądane. Sprawdzają się więc w szkołach, fabrykach, magazynach, a także na terenie zamkniętych osiedli mieszkaniowych i domów wielorodzinnych.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie panele stanowią dobrą ochronę. Część z nich może być przeznaczona do innych celów, np. do podnoszenia walorów estetycznych (jak przy niektórych budynkach użyteczności publicznej). Czym więc powinny charakteryzować się panele zabezpieczające przed wtargnięciem?

Wytrzymałość i stabilność

Szczególną uwagę należy zwrócić na materiał. Panel ogrodzeniowy metalowy cechuje się najlepszymi parametrami odpornościowymi. Nawet wysokie modele utrzymują wyjątkową stabilność, chroniąc przed przekroczeniem granicy wytyczonego terenu. W niektórych przypadkach dodatkowym środkiem ostrożności może być przygotowana podmurówka.

Nie mniej istotne znaczenie ma grubość metalowego panelu ogrodzeniowego. Średnica drutu poniżej 3 mm sprawia, że płot staje się tańszy, ale jednocześnie nie wystarczająco wzmocniony. Aby mieć pewność, że teren będzie właściwie zabezpieczony, potrzebne są druty o średnicy powyżej 4 mm. ANOTIS proponuje ogrodzenia z paneli o grubości dochodzącej do nawet 5 mm.

Ochrona przed zmienną pogodą

Panele ogrodzeniowe metalowe powinny posiadać powłoki antykorozyjne. To szczególnie ważne z powodu wystawienia ich na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych (tj. deszcz, śnieg, skrajne temperatury). Dzięki temu są w stanie służyć przez długi czas. Nawet po latach zachowują wszystkie walory estetyczne oraz parametry wytrzymałościowe.

Co ważne, metalowe ogrodzenia można w łatwy sposób pomalować na dowolny kolor z palety RAL. To dobre rozwiązanie dla osób chcących połączyć bezpieczeństwo z doskonałą prezencją płotu.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego zainteresowanych naszą ofertą metalowych paneli ogrodzeniowych. Odpowiemy na wszelkie pytania oraz doradzimy wybór dostosowany do potrzeb.