Panele ogrodzeniowe Opolskie

Ogrodzenia wykonane z paneli skutecznie wypierają cieszące się dotychczas dużą popularnością ogrodzenia z siatki – równie niedrogie i dość proste w montażu. Czy słusznie? Jak wypada porównanie płotu panelowego z siatką? Odpowiadamy w tym artykule.

Solidność i wytrzymałość

Ogrodzenia panelowe są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż siatka. Specjalna budowa ze sztywnego, grubego drutu zapewnia trwałość i solidność, a także odpowiednią sztywność płotu. Zastosowanie poziomowych przetłoczeń może stanowić dodatkowe wzmocnienie. Dzięki takiej konstrukcji i materiałom, ogrodzenie panelowe cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia, odkształcenia oraz próby sforsowania.

Siatka ogrodzeniowa jest natomiast elastyczna. Zgrzewa się ją lub plecie z cienkiego drutu, przez co znacznie łatwiej, w porównaniu z ogrodzeniem panelowym, ulega deformacjom i odkształceniom, nierzadko nawet już podczas transportu, ponieważ nie jest dostarczana w rolkach. Jest także bardziej podatna na przerwanie.

ogrodzenia panelowe

Szybkość i łatwość montażu

Zamontowanie siatki bywa czasochłonne i niełatwe. Ze względu na to, że do prawidłowej instalacji wymagane jest naciągnięcie jej na dole i na górze ogrodzenia, nie można tego zrobić samodzielnie. Konieczna okazuje się pomoc drugiej osoby.

Montaż paneli ogrodzeniowych jest znacznie prostszy. Przęsła kupuje się na sztuki i mocuje do słupków za pomocą specjalnych obejm albo na systemowej podmurówce. Z zadaniem tym powinna poradzić sobie jedna osoba, choć można skorzystać z pomocy doświadczonej ekipy montującej panele ogrodzeniowe Opolskie jest województwem, w którym z powodzeniem takie usługi świadczy firma Anotis. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Estetyka

Oba rodzaje płotów zalicza się do lekkich. Kwestia tego, który z nich jest ładniejszy, zależy przede wszystkim od gustu. Należy jednak podkreślić, że ogrodzenia z paneli można nabyć w szerokiej gamie różnorodnych wzorów i kolorów, co pozwala na łatwiejsze dopasowanie ich do konkretnego stylu architektonicznego lub wyglądu otoczenia.

Znając już podstawowe różnice pomiędzy płotem z siatki a paneli, z pewnością łatwiej będzie podjąć decyzję w wyborze. Warto przy tym zaznaczyć, że w kwestii takiej jak panele ogrodzeniowe opolskie województwo coraz chętniej wybiera właśnie ten rodzaj otoczenia terenu.


Polecamy także:
furtki metaloweogrodzenie z profili pionowychbramy panelowe przesuwne