Ogrodzenia Zielona Góra

Ogradzanie prywatnych działek to powszechna praktyka. Ma na celu wyznaczenie jej granic, a także zapewnienie jak największej prywatności. Można to zrobić na wiele sposobów, jednak warto postawić na nowoczesne, a zarazem sprawdzone rozwiązania, jakimi są ogrodzenia profilowe i panelowe. Charakteryzują się eleganckim wyglądem oraz wysoką trwałością, a przy tym okazują się bardzo praktyczne i stosunkowo tanie.

Ogrodzenia profilowe Zielona Góra

Tego rodzaju konstrukcja, potocznie zwana profilami, składa się z gotowych elementów: prostokątnych przęseł oraz łączących je słupków. Same przęsła posiadają ramę, którą wypełniają poziome profile, czyli szerokie przysłony. Odstępy pomiędzy nimi są na tyle szerokie, by umożliwić przedostawanie się na działkę wystarczającej ilości światła, a jednocześnie na tyle wąskie, by zapewnić trochę prywatności. Ogrodzenia profilowe cieszą się dużą popularnością ze względu na bardzo estetyczny wygląd, łatwość w montażu, a także całkowitą odporność na warunki atmosferyczne dzięki specjalnej warstwie ochronnej. Najczęściej spotyka się profile w stonowanych kolorach, jak odcienie szarości czy brązu. Jednak niektórzy producenci, jak firma Anotis, oferują wybór dowolnej barwy z palety RAL.

Ogrodzenia panelowe Zielona Góra

Wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się także panele, czyli ogrodzenia panelowe. To, przynajmniej teoretycznie, bardzo podobna konstrukcja. Przęsła składają się jednak ze stalowych drutów, których kształt może być dowolny ze względu na brak ramy. Zazwyczaj i tak przybierają najbardziej praktyczną formę prostokąta, lecz różnią się wykończeniem jego górnego boku. Osoby, którym zależy na interesującym, oryginalnym wyglądzie ogrodzenia wokół ich posesji, powinny zainteresować się panelami wklęsłymi oraz wypukłymi, które można dowolnie łączyć. Natomiast dla tych, którzy cenią prostotę, polecamy przęsła z drutami o jednakowej wysokości. Panele dzielą większość zalet z ogrodzeniem profilowym, włącznie z estetyką, wytrzymałością, prostym montażem oraz dowolnością w kwestii kolorystyki, ale nie chronią tak dobrze przed widokiem przechodniów.