Ogrodzenia z paneli systemowych

Ogrodzenia systemowe już dawno przestały być wyłączną wizytówką budynków o przeznaczeniu przemysłowym. Dzięki postępom w branży – zwłaszcza pod kątem wzornictwa i metod produkcji – możemy je spotkać także na prywatnych posesjach lub wokół bloków mieszkalnych. Sprawdzają się znakomicie jako zabezpieczenie terenu oraz element estetyczny domów.

Czym są ogrodzenia systemowe?

Ogrodzenia z paneli systemowych wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej. Ma to duże znaczenie ze względu na działanie zmiennej pogody oraz narażenia konstrukcji na różne urazy. Panele mogą zostać również ocynkowane, co zwiększa ich parametry ochronne.

ogrodzenie panelowe zielone

Panele w tego typu ogrodzeniach łączy się ze sobą za pomocą słupków, takich jak np. kształtownik. Dodatkowo stosuje się różne złączki lub śruby, które mają ustabilizować całą konstrukcję. Na system składają się także przęsła (z możliwością zakończenia ich grotem), ładne mocowania i łączniki, które umożliwiają wstawienie bramy wjazdowej lub furtki. Dzięki temu ogrodzenie z paneli systemowych doskonale prezentuje się zwłaszcza w budownictwie prywatnym.

Czy warto zdecydować się na ogrodzenie z paneli systemowych?

Na korzyść tego rozwiązania przemawia wiele czynników, przede wszystkim niski koszt wykonania, wytrzymałość i łatwość w montażu. Warto jednak zwrócić uwagę także na wzornictwo. Różnorodna oferta producentów sprawia, że ogrodzenia z paneli systemowych można dopasować do każdego stylu architektonicznego. Pod tym względem stanowią rozwiązanie uniwersalne, ponieważ prezentują się dobrze na tle niemal każdego budynku, zarówno nowoczesnego, jak i wyróżniającego się wielowiekową historią.

Zastosowanie tego typu ogrodzenia uwypukla architekturę w całej swojej okazałości. Jednak konstrukcje systemowe nie muszą zostawiać prześwitów. Panele mogą zostać ułożone w taki sposób, aby całkowicie zasłonić to, co znajduje się za nimi.

Jeśli przemawiają do Państwa powyższe argumenty, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Anotis, producenta ogrodzeń z paneli systemowych.

Polecamy także:

malowanie proszkowe wrocławproducenci ogrodzeń panelowychbramy przesuwne wrocław