Ogrodzenia Świebodzin

Estetyczne, trwałe, funkcjonalne i stosunkowo niedrogie. To najczęściej wymieniane zalety nowoczesnych systemów ogrodzeniowych, potocznie nazywanych panelami lub profilami, w zależności od ich konstrukcji. To między innymi właśnie dzięki wspomnianym cechom coraz częściej, na terenie całego kraju, spotyka się takie ogrodzenia. Świebodzin i okoliczne miejscowości nie stanowią w tej kwestii wyjątku.

Ogrodzenia panelowe Świebodzin

Ogrodzenie powinno spełniać jednocześnie kilka funkcji. Należy do nich przede wszystkim wyznaczenie terenu działki, zapewnienie prywatności czy uniemożliwienie dostania się na nią niepożądanych osób. To absolutne minimum. Obecnie zwraca się uwagę również na to, by ogrodzenie dobrze się prezentowało, także po wielu latach użytkowania. Właśnie dlatego wspomniane systemy skutecznie wypierają starsze rozwiązania. Pod wieloma względami są to podobne do siebie konstrukcje, wykonane z wytrzymałej stali i pokryte antykorozyjną powłoką. Składają się ze słupków oraz umieszczonych pomiędzy nimi segmentów, czyli przęseł. W przypadku ogrodzenia panelowego ten ostatni element tworzy konstrukcja pionowych i poziomych drutów. Zazwyczaj przybiera kształt prostokąta, którego górny bok może być prosty, wklęsły lub wypukły.

Ogrodzenia profilowe Świebodzin

W przypadku profili przęsła składają się z prostokątnej ramy, wypełnionej poziomymi, rzadziej pionowymi, przysłonami, nazywanymi ceownikami maskującymi. Są grubsze od drutów w ogrodzeniu panelowym, a tym samym zapewniają więcej prywatności. Co istotne, do obu systemów można dobrać pasujące furtki i bramy. Gotowe profile i panele są dostępne w ofertach wielu sklepów z artykułami budowlanymi. Warto jednak zwrócić się bezpośrednio do producenta. Pozwoli to uniknąć dodatkowych opłat dla pośredników, ale przede wszystkim ułatwi zakup idealnego systemu, wykonanego na indywidualne zamówienie. Producent zazwyczaj jest w stanie przygotować przęsła o niestandardowych wymiarach, a także pomalować je na dowolny kolor. Jeśli są Państwo zainteresowani takim rozwiązaniem, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.