Płot panelowy

Płot panelowy jest typem ogrodzenia wyróżniającym się dużą solidnością, wytrzymałością i żywotnością. Dodatkowo charakteryzuje się estetycznym wyglądem, a jego montaż stanowi bardzo ekonomiczną inwestycję. Zabezpieczenie tego typu składa się z pojedynczych paneli ogrodzeniowych, które mocowane są na słupkach. Płoty ogrodzenia panelowe wykorzystywane są głównie na terenach użyteczności publicznej, takich jak obiekty sportowe i biznesowe, ale nierzadko decydują się na nie również osoby prywatne.

PANELE OGRODZENIOWE WYPUKŁE

PANELE OGRODZENIOWE WYPUKŁE

Płot z paneli o różnych wzorach i kolorach

Wybór konkretnego ogrodzenia zależy od rodzaju terenu i preferencji właściciela. Do wyboru jest przede wszystkim:

– ogrodzenie panelowe stalowe, najczęściej pokryte specjalną powłoką antykorozyjną,

– ogrodzenie panelowe drewniane wymagające regularnej impregnacji,

– ogrodzenia segmentowe, najczęściej montowane na cokole.

Jeśli chodzi o stylistykę i elementy dekoracyjne, producent oferuje:

– Panele ogrodzeniowe wklęsłe: kształt półokrągły, wygięty do dołu, przeznaczone do użycia w zespołach blokowych, na terenach prywatnych, wokół placów zabaw.

– Panele ogrodzeniowe wypukłe: kształt półokrągły, wygięty do góry, dedykowane dla zespołów blokowych, posesji prywatnych, obiektów użyteczności publicznej.

– Ogrodzenie panelowe typu fala: połączenie panelu ogrodzeniowego wypukłego i wklęsłego, z przeznaczeniem do posesji prywatnych, parków i placów zabaw; wyłącznie do montażu na płaskim terenie.

– Panele ogrodzeniowe proste, stworzone głównie dla obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej.

Wszystkie typy ogrodzeń stalowych mogą być pomalowane proszkowo w dowolnym kolorze z palety RAL.

Płoty panelowe – wady i zalety

Płoty panelowe są nowoczesną, estetyczną, a jednocześnie atrakcyjną cenowo opcją zabezpieczenia terenu. Ogrodzenie tego typu jest ponadto szybkie w montażu, charakteryzuje się długą żywotnością i odpornością na warunki atmosferyczne. Panele ogrodzeniowe występują w rozmaitych wariantach: wymiarach, kształtach i kolorach. Natomiast do wad należy przede wszystkim konstrukcja, która nie chroni przed wzrokiem osób postronnych oraz konieczność konserwacji elementów drewnianych.

Polecamy także:

panel 3d falaogrodzenie 3dogrodzenia posesyjne