Ogrodzenie z paneli kratowych

Po panele kratowe chętnie sięgają właściciele zarówno firm, jak i terenów prywatnych. Skąd się bierze taka popularność? Przede wszystkim z uniwersalności zastosowań. Tego typu panele świetnie prezentują się niezależnie od rodzaju budynku. Ponadto stanowią znakomite zabezpieczenie posesji i to niewielkim kosztem.

Panele 2D czy 3D?

Ogrodzenie z paneli kratowych można wybrać w dwóch wersjach: 2D oraz 3D, które różnią się od siebie nieznacznie. Na pierwszy rzut oka można w ogóle nie zauważyć, z jakim typem ma się do czynienia. Dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się na jaw wychodzą różnice. Panele kratowe 2D nie posiadają przetłoczeń, które cechują wersje 3D.

ogrodzenie do domu z paneli

Do czego służą przetłoczenia? Ich głównym zadaniem jest zapewnienie panelom większej sztywności i stabilności. Są więc bardziej odporne na urazy mechaniczne. Z tego powodu ogrodzenia z paneli kratowych najczęściej można spotkać w takich miejscach jak: szkoły, szpitale, hale magazynowe itp. Tam, gdzie nie zachodzi tak duże ryzyko zniszczenia (np. domy, osiedla mieszkaniowe) w zupełności wystarczają modele 2D. Aby nadać wystarczająco dużą sztywność ogrodzeniom 2D, używa się drutu o większej średnicy. To oddziałuje również na efekt wizualny.

Co wpływa na cenę ogrodzenia z paneli kratowych?

Ceny takich płotów mogą się znacznie od siebie różnić. Wynika to z wielu czynników. Największy wpływ ma podmurówka. Choć zazwyczaj panele można postawić bez niej, to wiele osób decyduje się na solidny fundament, który spełnia też funkcję estetyczną.

Koszt samego ogrodzenia oblicza się na podstawie jego długości i wysokości (również słupków). Jest to oczywiste, ale warto przy tym zwrócić uwagę na średnicę drutu i rozmiar oczek. Od nich zależy ile materiału zostanie wykorzystane przy tworzeniu, a im wyższe lub dłuższe jest ogrodzenie z paneli kratowych, tym więcej trzeba będzie zapłacić.

Na koniec pozostaje kwestia dodatkowej ochrony, która również wlicza się w ostateczny koszt. Najczęściej takie ogrodzenia cynkuje się lub zabezpiecza przed korozją przy użyciu specjalnej farby.

Polecamy także:

malowanie proszkowe dolny śląskpanele ogrodzeniowe producent ceny ogrodzenie panelowe wrocław