Ogrodzenie panelowe czy siatka?

Osoby decydujące się na zabezpieczenie własnej nieruchomości przed wtargnięciem muszą wybrać rodzaj ogrodzenia. Selekcji dokonuje się najczęściej spośród dwóch typów: siatki oraz paneli. Oba rozwiązania mogą sprawdzić się bardzo dobrze, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poświęcić chwilę na zastanowienie się nad tą kwestią.

Ogrodzenie panelowe czy z siatki? Jakie są różnice?

Na samym początku należy wspomnieć o tym, co łączy oba rozwiązania. Do cech wspólnych bez wątpienia należy bezproblemowy montaż. Z instalacją ogrodzeń z paneli czy z siatki zgrzewanej poradzą sobie nawet początkujący majsterkowicze. Prostota wpływa również na czas wykonania. Szybki montaż jest możliwy w obu przypadkach, dlatego jeśli komuś zależy na czasie, nie musi tego aspektu brać pod uwagę przy decydowaniu się między ogrodzeniem panelowym a siatką zgrzewaną.

PANELE OGRODZENIOWE WYPUKŁE

Różnica zaczyna się jednak w momencie wyboru siatki plecionej. Ze względu na swoją konstrukcję (drut z niepołączonymi na stałe ogniwami) może sprawić więcej trudności podczas montażu, który w efekcie okaże się bardziej czasochłonny.

Kwestia wytrzymałości

Bariera zabezpieczająca teren musi być wystarczająco odporna, aby służyć przez wiele lat. Ponadto powinna wykazywać się wytrzymałością na czynniki zewnętrzne i urazy mechaniczne. Który rodzaj płotu lepiej spełnia te wymagania: ogrodzenia panelowe czy siatka?

Panele posiadają zdecydowanie lepsze parametry. Nierzadko są one polepszane przy pomocy dodatkowych powłok antykorozyjnych. Stabilność oraz idąca za tym sztywność bariery sprawia, że ogrodzenia panelowe są ciężkie do uszkodzenia. To najbardziej pożądany efekt w tym przypadku. Siatki zgrzewne mogą być również ocynkowane, ale nigdy nie dorównają panelom pod kątem sztywności.

Dostosowanie wyglądu

Ogrodzenie panelowe i siatka powinny wyróżniać się ładnym wyglądem, ponieważ nierzadko to one odpowiadają za pierwsze wrażenie przy oglądaniu nieruchomości. Estetykę płotu bierze się pod uwagę zwłaszcza w przypadku ogródków czy domów. Na ogrodzenia panelowe można nałożyć dowolne kolory, posiadają także unikalne kształty. Dzięki temu dopasowanie ich do charakteru otoczenia staje się znacznie prostsze.

Ogrodzenia z siatki sprawdzają się lepiej jako wewnętrzne wydzielanie terenu. Również mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie, ale gorsze parametry eliminują je z funkcji pełnienia zewnętrznej ochrony.

Polecamy także: