Ogrodzenia Zabrze

Jednym z ostatnich etapów inwestycji budowlanej jest jej ogrodzenie. To opcjonalny wybór, jednak warto się na niego zdecydować z kilku powodów. Ogrodzenia wyznaczają granicę prywatnego terenu, chronią jego powierzchnię przed dzikimi zwierzętami oraz nieproszonymi gośćmi, zmniejszają ryzyko kradzieży, a także mogą stanowić element dekoracyjny. Należy jednak dobrać odpowiednie rozwiązanie. Jeśli mieszkasz w Zabrzu lub okolicach, sprawdź ofertę renomowanej marki Anotis.

Ogrodzenia panelowe Zabrze

Obecnie największą popularnością cieszą się ogrodzenia murowane, kute, drewniane oraz panelowe. Szczególnie atrakcyjną opcją pod względem stosunku ceny do jakości i właściwości okazują się te ostatnie. Panele to nowoczesne rozwiązanie, składające się ze stalowych przęseł oraz słupków. To mocna, stabilna konstrukcja, która wytrzymuje najsilniejsze nawet podmuchy wiatru oraz uderzenia mechaniczne. Specjalna powłoka antykorozyjna chroni je natomiast przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu nawet po latach eksploatacji wciąż prezentują się tak samo estetycznie. Panelowe ogrodzenie warto zamówić bezpośrednio u producenta, ponieważ wiąże się to z niższym kosztem, a także możliwością personalizacji.

Firma Anotis w swojej ofercie ma panele o różnych rozmiarach i kształtach. Wśród tych ostatnich wyróżnia się przęsła prostokątne oraz zaokrąglone u góry w sposób wklęsły lub wypukły. Ponadto dysponujemy własną lakiernią proszkową, w której poszczególne elementy ogrodzenia możemy pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Nietypowa kolorystyka daje szansę lepszego dostosowania paneli do otoczenia i stworzenia niepowtarzalnej, przyciągającej wzrok aranżacji. Inwestorzy najczęściej jednak wybierają stonowane barwy – butelkową zieleń, brąz, odcienie szarości czy czerń – które są bardzo uniwersalne i pasują do każdego otoczenia.

Ogrodzenia kute Zabrze

Za najbardziej eleganckie ogrodzenia uchodzą te z kutego żelaza lub murowano-kute, w których podstawa i słupki są wykonane z cegieł, a uzupełniają je żelazne przęsła. Takie rozwiązanie spotykamy głównie wokół nieco starszych domów. Zabrze nie jest pod tym względem wyjątkiem. Klasyczny, ciężki wygląd kutych ogrodzeń niekoniecznie pasuje do nowoczesnego, prezentującego się raczej lekko budownictwa, choć oczywiście od każdej reguły zdarzają się wyjątki. Do największych zalet takiego rozwiązania trzeba dodać przede wszystkim niezwykłą trwałość. Pod względem wytrzymałości trudno o lepszą alternatywę, przynajmniej w grupie ogrodzeń metalowych.

Kute elementy wykonuje się ręcznie, z materiałów o wysokiej jakości oraz odpowiedniej grubości, co gwarantuje najwyższą odporność na uderzenia mechaniczne czy czynniki atmosferyczne. Ogrodzenia tego typu służą przez wiele dziesięcioleci, zachowując w pełni swoje właściwości oraz atrakcyjny wygląd. Nietrudno się chyba domyślić, co jest największą wadą tego rozwiązania. Jego cena zdecydowanie nie należy do najbardziej przystępnych. Z tego względu warto zastanowić się nad alternatywą, jaką stanowią ogrodzenia panelowe imitujące kute. Prezentują się równie elegancko, choć mogą wyglądać nieco lżej, zyskując na uniwersalności. Chociaż nie są aż tak wytrzymałe, to wciąż są bardzo solidnym, odpornym na uszkodzenia ogrodzeniem. Firma Anotis wykonuje panele stylizowane na kute przęsła.

Doświadczony producent ogrodzeń panelowych

Działamy od końca lat 80. i od samego początku specjalizujemy się w systemach ogrodzeniowych. Przez ten czas zrealizowaliśmy niezliczoną ilość zamówień na terenie całego kraju, ku zadowoleniu inwestorów. Zabrze należy do miast, gdzie chętnie podejmujemy się kolejnych realizacji. Obecnie jesteśmy jednym z czołowych przedstawicieli tej branży w Polsce, w czym pomogło stałe doskonalenie proponowanego przez nas ogrodzenia. Staramy się jak najlepiej wykorzystać nasze doświadczenie, a jednocześnie być na bieżąco z obowiązującymi trendami. Aktualnie naszą specjalnością są wysokiej jakości, wytrzymałe systemy panelowe o nowoczesnym, uniwersalnym designie lub imitujące ogrodzenia kute. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą.