Ogrodzenia z paneli metalowych

Niegdyś metalowe ogrodzenia kojarzyły się z elementem topornym i zwyczajnie nieładnym. Dzięki nowoczesnemu podejściu producentów wiele się jednak zmieniło. Dziś metal śmiało konkuruje z pozostałymi popularnymi materiałami wykorzystywanymi do tworzenia paneli ogrodzeniowych. Dzięki temu można je zobaczyć także wokół prywatnych domów.

Zalety ogrodzeń z metalu

Korzyści płynące z wyboru ogrodzenia z paneli metalowych widać wyraźniej, kiedy porówna się je do innych rozwiązań funkcjonujących na rynku.

Beton jest solidnym i trwałym materiałem. Tworzone z niego ogrodzenia z pewnością przetrwają wiele lat. Niestety, jest on przy tym bardzo ciężki. Metal znacznie łatwiej przetransportować, a do montażu nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi czy maszyn. Na dodatek betonowe ogrodzenia nie prezentują się tak okazale. Ogrodzenie z paneli metalowych można pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Nie ma też problemu z nakładaniem rożnych warstw ochronnych, które utrwalą jego piękno i wydłużą żywotność całego systemu. W przypadku betonu istnieje dość ograniczona możliwość zmiany jego wyglądu.

Brama przesuwna wklęsła typ B

Kolejnym popularnym materiałem ogrodzeniowym jest drewno. To bardzo klasyczne rozwiązanie zdecydowanie przewyższa beton pod kątem estetycznym, a w niektórych sytuacjach również metal. Wybierany jest jednak coraz rzadziej na rzecz metalowych ogrodzeń. Wynika to z nietrwałości drewna. Dość szybko ulega wypaczeniom, nawet jeśli posiada dodatkową ochronę. Aby utrzymać drewno w dobrym stanie, należy bardzo często poddawać je szczegółowej konserwacji.

Ogrodzenie z paneli metalowych nie wymaga dużych nakładów pracy. Jest również znacznie odporniejsze na działanie czynników atmosferycznych (deszczu, śniegu) i promieni UV. W przeciwieństwie do drewna nie jest też tak podatne na zniszczenia powodowane uderzeniami. Warto też zwrócić uwagę na to, że ogrodzenia z naturalnego materiału są nieporównywalnie droższe.

Trwałe i wysokogatunkowe ogrodzenia z paneli metalowych można znaleźć także w ofercie firmy ANOTIS. Serdecznie zachęcamy do przyjrzenia się dostępnym propozycjom.

Polecamy także: