Ogrodzenia z gotowych paneli

Wygląd ogrodzenia jest bardzo ważnym czynnikiem, wpływającym na ocenę prezencji budynku, który chroni. Jednym ze sposobów na estetyczny płot są prefabrykowane panele. To rodzaj gotowego ogrodzenia, którego poszczególne elementy są dowożone na miejsce, gdzie zostaną połączone w całość.

Zalety tego rozwiązania

Ogrodzenia z gotowych paneli stanowią wybór ekonomiczny. Materiał wykorzystywany do ich tworzenia – w przypadku firmy ANOTIS jest to stal nierdzewna – kosztuje niewiele, w związku z czym oferowane ceny również nie są wysokie. Kupując tego typu ogrodzenie, zawsze ma się pewność, że nie nadszarpnie ono domowego budżetu, a jego wytrzymałość będzie spełniać wszelkie standardy.

Panele ogrodzeniowe wypukłe typ A

Panele ogrodzeniowe wypukłe typ A

Ujednolicona metoda produkcji prefabrykowanych elementów również wpływa na niską cenę. Dlatego wielu producentów wprowadza kilka lub kilkanaście różnych wzorów do wyboru, ale bez możliwości indywidualnych zmian. Propozycji jest jednak na tyle dużo, aby każdy mógł znaleźć właściwą opcję.

Jak się montuje ogrodzenie z gotowych paneli?

Podobnie jak w przypadku innych ogrodzeń panelowych, te zrobione z prefabrykowanych elementów potrzebują równego terenu. W przeciwnym razie wymagana będzie dodatkowa praca związana z podmurówką lub wyrównywaniem podłoża. To oczywiście zwiększa cenę ogrodzenia z gotowych paneli.

Przed tym wszystkim należy jednak oczyścić miejsce, w którym chce się postawić płot ze wszelkich drzew, roślinności czy pozostałości po budowie. Dopiero w następnym kroku można się zabrać za stawianie słupków ogrodzeniowych. Muszą one znajdować się w odpowiedniej odległości oraz zostać dobrze umocowane. Do tego nie potrzeba specjalistycznych narzędzi, choć mogą one ułatwić pracę (jak np. wiertnica glebowa).

Następnie pozostaje już tylko instalacja paneli przy użyciu obejm. Potrzebne do tego będą śruby oraz nakrętki zrywalne, najlepiej nierdzewne. W przypadku prefabrykowanych paneli wszelkie elementy niezbędne do montażu zapewni przedsiębiorstwo, w którym zostały zamówione.

Jeśli interesuje Państwa ogrodzenie z gotowych paneli oraz pomoc w ich postawieniu, zapraszamy do przejrzenia oferty firmy ANOTIS.

Polecamy także:

malarnia proszkowa wrocławogrodzenie panelowe producentfurtki wejściowe