Ogrodzenia panelowe ocynkowane

Panele to już od dłuższego czasu jeden z najbardziej popularnych systemów ogrodzeniowych. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się konstrukcje z powłoką cynkową. Skąd wynika ich popularność?

Jakie ma zalety płot panelowy ocynkowany?

ogrodzenie do domu z paneli

Cynk to pierwiastek chemiczny należący do metali. Wykazuje bardzo dużą odporność na korozję. Jednocześnie jest zbyt kruchy, by wykonać z niego ogrodzenie. Dlatego stosuje się go wyłącznie do zabezpieczenia stali lub innych twardych metali o większej podatności na proces stopniowego niszczenia pod wpływem działania środowiska, a więc np. temperatury czy warunków pogodowych. Pod wpływem kontaktu z powietrzem lub wodą na warstwie cynkowej powstaje odporna powłoka kryjąca z węglanu cynku. To właśnie ona zapewnia właściwości antykorozyjne. Z biegiem czasu co prawda zostaje stopniowo znoszona przez wiatr i inne czynniki atmosferyczne, jednak na jej miejscu wytwarza się nowa. Proces ten powtarza się wielokrotnie. Ogrodzenie ocynkowane zawierają zatem skuteczną ochronę na wiele lat. Co więcej, nie wymagają przy tym praktycznie żadnej konserwacji, o ile nie dojdzie do nieprzewidzianych uszkodzeń.

Co zrobić, żeby płot z paneli ocynkowanych prezentował się jeszcze lepiej?

Panele ogrodzeniowe z samą powłoką ocynkowaną nie wyglądają szczególnie atrakcyjnie. Warto więc połączyć ją z dodatkową powłoką lakierniczą lub malarską, wykonaną techniką proszkową lub natryskową. W ten sposób można znacząco podnieść walory estetyczne. Panele ogrodzeniowe ocynkowane zostaną pomalowane lub polakierowane na dowolny kolor, a dzięki zastosowaniu wspomnianych wyżej technik zyska się niezwykle elegancki, gładki efekt. Warto też wiedzieć, że w ten sposób jeszcze bardziej przedłuża się trwałość ocynku, ponieważ dodatkowa powłoka ma także właściwości ochronne. Jeśli są Państwo zainteresowani ocynkowanymi ogrodzeniami panelowymi, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W przypadku dowolnych pytań na temat naszej działalności jesteśmy stale do dyspozycji.