Ogrodzenia panelowe Lubin

Ogrodzenia panelowe produkuje się z drutu stalowego. W związku z tym są osoby, które obawiają się, że pod wpływem wilgoci płot ulegnie korozji. Czy to słuszne obawy? W jaki sposób można zapobiec rdzewieniu ogrodzeń metalowych? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Jak zabezpieczyć ogrodzenie przed korozją?

Sposobem na zabezpieczenie antykorozyjne ogrodzenia jest pokrycie go specjalnymi powłokami jeszcze na etapie produkcji. Najmniej trwałą metodą będzie pomalowanie płotu farbą antykorozyjną oraz zwykłym środkiem do metalu. W takim przypadku należy liczyć się z tym, że już po kilku latach najpewniej konieczne okaże się odnawianie powłok.

BRAMA DWUSKRZYDŁOWA I FURTKA
BRAMA DWUSKRZYDŁOWA I FURTKA

O wiele skuteczniejszą metodą jest ocynkowanie ogniowe. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie nie wymaga powtórnej konserwacji przez nawet kilkanaście lat, zachowując swe właściwości i dobry wygląd.

Ocynkowane ogrodzenie panelowe Lubin

Najlepszym sposobem na ochronę przed rdzą jest zastosowanie ocynkowania ogniowego, a następnie pokrycie ogrodzenia dodatkowymi powłokami. Odpowiednie będą PCW, farba albo lakier proszkowy (system Duplex). Uzyskany w ten sposób efekt trwa nawet kilkadziesiąt lat i nie mają na niego wpływu wilgoć, zmienne temperatury oraz inne niekorzystne warunki pogodowe. Powłoki dodatkowe są dostępne w wielu różnorodnych kolorach, co pozwala na łatwe dopasowanie ogrodzenia do stylistyki otoczenia. Malowanie proszkowe można wykonać niemal w dowolnej barwie, wybranej spośród kilkuset z palety RAL. Z kolei płot z powłoką z PCW zwykle występuje w kolorze niebieskim, białym, ciemnoszarym lub zielonym.

Jak można więc zauważyć, dostępne są bardzo proste oraz niedrogie metody pozwalające na skuteczne zabezpieczenie ogrodzenia panelowego przed korozją. O ochronę należy zadbać już na etapie zakupu odpowiedniego płotu. Warto dowiedzieć się, jaki typ powłoki stosuje dany producent, a następnie wybrać tego, który najskuteczniej chroni ogrodzenia panelowe Lubin i okolice to obszar, na którym od lat działa firma Anotis. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Oferujemy najwyższej jakości, efektywnie zabezpieczone płoty z paneli, które zachowują swą funkcjonalność oraz znakomity wygląd przez długi czas.