Ogrodzenia panelowe Jelcz-Laskowice

Każdy właściciel domu prędzej czy później zastanawia się nad wyborem odpowiedniego ogrodzenia swej posesji. Dobrej klasy płot spełnia nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim skutecznie zabezpiecza posiadłość przed wizytami nieproszonych gości. Szczególną popularnością cieszą się ogrodzenia z paneli oraz z siatki. Który typ wybrać? Sprawdź zalety i wady każdego z nich.

Trwałe, niedrogie, estetyczne ogrodzenia panelowe Jelcz-Laskowice

Dużą zaletą płotów panelowych jest ich wytrzymałość, ponieważ są one znacznie trwalsze od ogrodzeń z siatki. Są produkowane z drutu stalowego, zapewniającego solidność, ale też stabilność konstrukcji. Co więcej, aby wzmocnić wspomniany efekt, w ogrodzeniach można zamocować również poziome przetłoczenia. Należy pamiętać, że odpowiednia sztywność gwarantuje lepszą odporność na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia oraz próby sforsowania płotu. Dodatkowo ten typ ogrodzeń zabezpiecza się przed korozją za pomocą metody ogniowej lub w procesie galwanizacji, co jeszcze bardziej zwiększa żywotność i funkcjonalność wyrobu.

niebieskie ogrodzenie panelowe
Ogrodzenie panelowe typ C

Ponadto omawiane ogrodzenia mogą się poszczycić również estetycznym wyglądem. Wpisują się zarówno w klasyczną architekturę, jak i nowoczesną stylistykę budynków. Są dostępne w kilkudziesięciu kolorach z palety RAL, a dodatkowo w wielu różnorodnych wzorach.

Tanie ogrodzenia z siatki

Najważniejszą zaletą płotów z siatki jest ich cena. Choć ogrodzenia z paneli również nie należą do drogich, to wersje z siatki są jeszcze tańsze. Poza tą korzyścią, trudno niestety znaleźć inne, które przeważałyby nad wersją panelową.

Ogrodzenia siatkowe nie są tak wytrzymałe czy sztywne, jak panelowe, co wpływa na żywotność produktu. Ponadto montując popularną plecionkę, trzeba się trochę namęczyć. Wbrew pozorom, mocowanie siatki jest dość czasochłonną oraz trudną metodą stawiania ogrodzenia. W tej kwestii o wiele szybciej i łatwej zamontować panele ogrodzeniowe.

Podsumowując wszystkie zalety i wady płotów z paneli oraz siatki, można stwierdzić, że o wiele lepiej wypadają ogrodzenia panelowe Jelcz-Laskowice to tylko jedna z tysięcy polskich miejscowości, w których korzyści wynikające ze stosowania płotów panelowych sprawiają, że są one wyjątkowo chętnie, ale też często wybierane przez właścicieli nieruchomości.

Jak dobrać odpowiednie panele ogrodzeniowe?

Panele ogrodzeniowe różnią się w wieloma cechami. Dobór odpowiedniego produktu pozwoli dostosować estetykę do charakteru obiektu i poprawić funkcjonalność. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na analizę oferty producenta paneli ogrodzeniowych w Jelczu-Laskowicach. 

Wybór może dotyczyć kilku najważniejszych parametrów. Przede wszystkim trzeba ocenić, jaką wysokość powinno mieć ogrodzenie. Wyższe będą stanowiły dobrą zaporę ograniczającą dostęp niepowołanych osób. Niższe sprawdzą się wokół ogrodu i w miejscach, gdzie trzeba jedynie wyznaczyć daną strefę. Kolejne decyzje będą dotyczyły wyglądu ogrodzenia. Warto dobrać kolorystykę paneli i słupków w taki sposób, żeby pasowała do pozostałych elementów dekoracyjnych. Panele różnią się między sobą także formą. Można sięgnąć po płaskie elementy lub z przetłoczeniami. 

Montaż paneli ogrodzeniowych w Jelczu-Laskowicach

Wśród zalet paneli ogrodzeniowych często wymieniany jest łatwy proces montażu. Przy odpowiednim przygotowaniu merytorycznym i sprzętowym z instalacją płotu mogą poradzić sobie nawet niedoświadczone osoby. Najważniejszym etapem jest przygotowanie wszystkich elementów i właściwe dobranie ich do siebie. Zarówno wysokość paneli, jak i słupków konstrukcyjnych muszą być dobrane do siebie. 

Pierwszym krokiem przy montażu są oczywiście prace geodezyjne i ziemne. Należy wyznaczyć, w których miejscach znajdą się słupki. Na tym etapie bardzo ważna jest precyzja i pozostawienie między konstrukcjami nośnymi odległości równej szerokości paneli. Następnie trzeba wykonać otwory pod fundamenty i wprowadzić do nich słupki nośne. Konieczne jest wypuszczenie daszka w słupku na taką wysokość, która pozwala na sprawne zamontowanie paneli. W przypadku montażu ogrodzenia panelowego w Jelczu-Laskowicach warto skorzystać z oferty Anotis. Z pomocą producenta łatwo można zestawić ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria. Dzięki temu samo skręcenie ze sobą poszczególnych elementów nie będzie trudne. 

Trudności montażowe mogą zdarzyć się zawsze, jednak czasem wynikają z jakości dostarczanych wyrobów. Producent paneli ogrodzeniowych w Jelczu-Laskowicach może okazać się pomocny w takich sytuacjach awaryjnych. Oferujemy pomoc w szczególnych przypadkach i oferujemy serwis technologiczny. Jeśli inwestor ma problemy z jakością paneli, sposobem ich montażu czy jest niezadowolony z dodatków, nasi specjaliści ocenią przyczynę problemu. Nie zostawiamy naszych klientów samych sobie. Między innymi dlatego cieszymy się niesłabnącym zainteresowaniem naszą ofertą.