Ogrodzenia panelowe Jelcz-Laskowice

Każdy właściciel domu prędzej czy później zastanawia się nad wyborem odpowiedniego ogrodzenia swej posesji. Dobrej klasy płot spełnia nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim skutecznie zabezpiecza posiadłość przed wizytami nieproszonych gości. Szczególną popularnością cieszą się ogrodzenia z paneli oraz z siatki. Który typ wybrać? Sprawdź zalety i wady każdego z nich.

Trwałe, niedrogie, estetyczne ogrodzenia panelowe Jelcz-Laskowice

Dużą zaletą płotów panelowych jest ich wytrzymałość, ponieważ są one znacznie trwalsze od ogrodzeń z siatki. Są produkowane z drutu stalowego, zapewniającego solidność, ale też stabilność konstrukcji. Co więcej, aby wzmocnić wspomniany efekt, w ogrodzeniach można zamocować również poziome przetłoczenia. Należy pamiętać, że odpowiednia sztywność gwarantuje lepszą odporność na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia oraz próby sforsowania płotu. Dodatkowo ten typ ogrodzeń zabezpiecza się przed korozją za pomocą metody ogniowej lub w procesie galwanizacji, co jeszcze bardziej zwiększa żywotność i funkcjonalność wyrobu.

niebieskie ogrodzenie panelowe
Ogrodzenie panelowe typ C

Ponadto omawiane ogrodzenia mogą się poszczycić również estetycznym wyglądem. Wpisują się zarówno w klasyczną architekturę, jak i nowoczesną stylistykę budynków. Są dostępne w kilkudziesięciu kolorach z palety RAL, a dodatkowo w wielu różnorodnych wzorach.

Tanie ogrodzenia z siatki

Najważniejszą zaletą płotów z siatki jest ich cena. Choć ogrodzenia z paneli również nie należą do drogich, to wersje z siatki są jeszcze tańsze. Poza tą korzyścią, trudno niestety znaleźć inne, które przeważałyby nad wersją panelową.

Ogrodzenia siatkowe nie są tak wytrzymałe czy sztywne, jak panelowe, co wpływa na żywotność produktu. Ponadto montując popularną plecionkę, trzeba się trochę namęczyć. Wbrew pozorom, mocowanie siatki jest dość czasochłonną oraz trudną metodą stawiania ogrodzenia. W tej kwestii o wiele szybciej i łatwej zamontować panele ogrodzeniowe.

Podsumowując wszystkie zalety i wady płotów z paneli oraz siatki, można stwierdzić, że o wiele lepiej wypadają ogrodzenia panelowe Jelcz-Laskowice to tylko jedna z tysięcy polskich miejscowości, w których korzyści wynikające ze stosowania płotów panelowych sprawiają, że są one wyjątkowo chętnie, ale też często wybierane przez właścicieli nieruchomości.