Ile kosztuje wykonanie ogrodzenia z paneli?

Obecnie na rynku znaleźć można wyjątkowo bogatą ofertę paneli ogrodzeniowych. Producenci wprowadzają do sprzedaży modele dla szerokiego grona klientów, posiadających zróżnicowane możliwości finansowe i oczekiwania estetyczne. Czy można więc ustalić, jaki jest średni koszt wykonania ogrodzenia z paneli?

Inwestycja na lata

żółte ogrodzenie panelowe

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rozmiar grodzonego terenu, szacując cenę ogrodzenia panelowego. Kolejnym elementem wpływającym na całkowity koszt budowy ogrodzenia z paneli jest rodzaj materiału: metal i drewno różnią się cenami. Należy także wziąć pod uwagę usługę montażu – panele mają tę przewagę nad innymi typami ogrodzeń, że łatwo i szybko można je postawić, bardzo często bez pomocy specjalistycznej firmy. Równie prosty jest ich demontaż.

Panele metalowe wykonuje się z mocnego drutu stalowego. Mogą przybrać jeden z wielu wybranych przez klienta kształtów (m.in. wypukły, wklęsły lub prosty) i da się je pomalować na kolory z palety RAL. W tym przypadku cena zmienia się w zależności od indywidualnych oczekiwań.

Jakość za rozsądną cenę

Wielu producentów, oferując pozornie niskie ceny, rezygnuje z zachowania rygorystycznych standardów dotyczących jakości. Sprawia to, że ich wyroby nie są trwałe i po jakimś czasie wymagają wymiany bądź naprawy. Z punktu widzenia klienta całkowity koszt ogrodzenia z paneli będzie więc większy, jeśli na początku zdecyduje się na taki produkt. Warto więc upewnić się, że producent paneli posiada odpowiednie doświadczenie, kwalifikacje i referencje, zanim dokonamy wyboru.

A zatem ile kosztuje wykonanie ogrodzenia z paneli? Niewiele w porównaniu z funkcjonalnością, którą w zamian otrzymujemy. Każdy element ogrodzenia: brama wjazdowa, furtka, panel, wykonywany jest oddzielnie z zachowaniem największej dokładności. Jeżeli panele się znudzą, właściciel bez problemu może wymienić je na nowe. Modułowość całego systemu umożliwia stworzenie funkcjonalnego, eleganckiego ogrodzenia w rozsądnej cenie, co z pewnością ucieszy osoby budujące własny dom i szukające oszczędności.

Polecamy także:

malowanie proszkowe dolnośląskieogrodzenia panelowe producentpanele ogrodzeniowe cennik