Co to jest ogrodzenie panelowe?

Każdy, kto posiada własną posesję lub działkę, pragnie w jakiś sposób zaznaczyć swoje granice. Właściciele robią to z różnych powodów – dwa najpopularniejsze to ochrona mienia oraz funkcja reprezentacyjna. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które docenia w ostatnich latach coraz więcej osób, są ogrodzenia z paneli metalowych.

Uniwersalne systemy ogrodzeń

Co to jest ogrodzenie panelowe? W dużym skrócie można powiedzieć, że jest to cały system, składający się z wielu metalowych paneli połączonych ze sobą specjalnym rodzajem mocowania. W jego skład wchodzą także bramy oraz furtki. Te ostatnie można wykonać w tym samym stylu co panele albo zupełnie inaczej, aby efektownie się wyróżniały.

Poszczególne moduły przybierają różne kształty: proste, wypukłe, wklęsłe, falowe, w zależności od tego, jakie oczekiwania ma klient. Odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia i negatywne działanie czynników środowiskowych, łatwo je naprawić, a poza tym posiadają właściwości antykorozyjne. Panele sprzedawane są w wielu różnych wymiarach, więc bez problemu dobierzemy moduły do własnych potrzeb oraz wielkości posesji.

Ogrodzenie panelowe proste

Szeroki wybór materiałów

Ogrodzenia wykonuje się również z betonu albo drewna. Panele metalowe można pomalować proszkowo na wybrany kolor z palety RAL. Montaż tego typu ogrodzeń jest niezwykle łatwy i nie zabiera wiele czasu. Jeżeli którykolwiek element zostanie uszkodzony, szybko wymienimy go na nowy bez naruszania konstrukcji całego płotu i potrzeby przeprowadzania dodatkowych prac murarskich.

Metalowe ogrodzenia panelowe często wykorzystywane są do grodzenia terenów osiedli mieszkaniowych, hurtowni, boisk szkolnych, ale również posesji prywatnych. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest stosunkowo niska cena, która w żadnym stopniu nie wpływa na obniżenie jakości. Raz zabezpieczone ogrodzenie panelowe z metalu będzie w pełni funkcjonalne przez wiele lat.

Wymiana elementów ogrodzenia pozwala na tworzenie ciekawych aranżacji w ciągu roku, np. nawiązujących do określonych świąt.

Polecamy także:

malowanie proszkowe wrocławproducenci paneli ogrodzeniowychogrodzenie panelowe cennik