Co na ogrodzenie domu i działki?

Budowa domu jest niezwykle kosztownym przedsięwzięciem. Nic dziwnego, że wiele osób poszukuje rozwiązań, które przy zachowaniu wysokich standardów, umożliwiają wygenerowanie oszczędności. Wybór odpowiedniego ogrodzenia to jedna z najważniejszych decyzji, warto więc dobrze ją przemyśleć.

Wizytówka domu

Ogrodzenie panelowe typ FALA

Ogrodzenie panelowe typ FALA

Właściciele mają własne oczekiwania i potrzeby, jeśli chodzi o ogrodzenie. Jedni pragną, aby spełniało ono przede wszystkim funkcje dekoracyjne, przykuwało wzrok ciekawymi rozwiązaniami estetycznymi, zachwycało kształtem i kolorem, natomiast inni skupiają się głównie na ochronie posesji przed niepożądanymi osobami czy hałasem.

A zatem, co na ogrodzenie domu? Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, z których buduje się ogrodzenia: beton, drewno, metal to niektóre z nich. Drewno wymaga stałej konserwacji, a jego jakość bardzo często nie jest przewidywalna, z kolei beton bywa praktyczny, ale rzadko kiedy wygląda reprezentacyjnie. Panele metalowe są nowoczesnym rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się mocnym, stabilnym płotem przez wiele lat. Można je wykonać w wersji wklęsłej, wypukłej, prostej bądź falowej. Klienci mogą także pomalować je na dowolny kolor z palety RAL.

Solidne ogrodzenia z paneli

Ogrodzenia z paneli metalowych cynkuje się ogniowo, co zapewnia im znakomite właściwości antykorozyjne. Są przystosowane do pełnienia swojej funkcji zarówno podczas upałów, jak i dużych mrozów. Nie wypaczają się jak drewno, nie pękają jak beton.

Można jeszcze zapytać, co na ogrodzenie działki rekreacyjnej? Czy stosować takie same rozwiązania jak w przypadku domu z ogrodem? Tutaj dobrym rozwiązaniem będą panele siatkowe – są one niezwykle lekkie, tańsze niż metalowe i nie odgradzają nas od sąsiadów, pozwalając na rozmowy przy płocie. Ponadto świetnie się sprawdzają jako podpory dla wielu gatunków roślin.

Należy pamiętać, że wszystkie ogrodzenia, bramy oraz furtki muszą spełniać określone przez prawo warunki techniczne, aby nie stanowiły zagrożenia dla mieszkańców i przebywających w ich pobliżu osób.

Polecamy także:

lakierowanie proszkowe wrocławproducent ogrodzenia panelowebramy panelowe