Bramy z profili zamkniętych

Brama jest jednym z pierwszych elementów ogrodzenia, który zauważają osoby przechodzące obok posiadłości. Z tego powodu wielu właścicieli posesji poszukuje na rynku produktów o najwyższych walorach estetycznych. Brama z profili zamkniętych to popularne w ostatnich latach rozwiązanie łączące w sobie wysoką funkcjonalność z eleganckim wyglądem.

Bramy z profili na każdy rodzaj terenu

Bramy przesuwne z profili zamkniętych chętnie montują właściciele domów, którym zależy na tym, aby jak najlepiej wykorzystać każdy kawałek przestrzeni. Otwierają się one wzdłuż ogrodzenia, więc przy planowaniu ich rozmiaru, należy uwzględnić, że do pełnej funkcjonalności będą potrzebowały dwa razy tyle miejsca. Bramy metalowe z profili zamkniętych są niezwykle wygodne w użytkowaniu, zwłaszcza, jeśli zainstaluje się automatyczny mechanizm. Ponadto właściciel może zaparkować samochód blisko ogrodzenia, co pozwala na wykonanie krótszego podjazdu. Napęd, którego wymagają przesuwne bramy z profili zamkniętych jest niedrogi, ponieważ znajduje się w nim tylko jeden siłownik.

Ogrodzenia posesyjne profilowe PRO 80X20

Ogrodzenia posesyjne profilowe PRO 80X20

Funkcjonalne bramy przesuwne z profili zamkniętych

Warto zauważyć, że bramy i ogrodzenia z profili zamkniętych są lekkie, a co za tym idzie – znacznie tańsze. Nie istnieje żadne ograniczenie, jeśli chodzi o ozdoby. Klient może zamówić bramę w dowolne wzory, z oryginalnymi dekoracjami. Rozmieszczenie profili, poziome bądź pionowe, również zależy od upodobań zamawiającego.

Bramy i furtki z profili są ocynkowane ogniowo, dzięki czemu posiadają odpowiednie zabezpieczenie przed korozją. Łatwo je pokryć lakierem o dowolnym kolorze dostępnym w gamie RAL. W razie potrzeby brama z profila zamkniętego z powodzeniem spełni funkcję furtki. Wystarczy otworzyć ją automatycznie bądź ręcznie na mniej więcej 20% szerokości.

Ważne jest, aby przy wyborze producenta kierować się jego renomą. Użyte do wykonania bram materiały muszą być najwyższej jakości, tylko w ten sposób nabywca zyska gwarancję, że wszystkie elementy ogrodzenia będą pracować niezawodnie przez wiele lat.

Bramy z profili zamkniętych – najważniejsze zalety

Oprócz wymienionych atutów, do największych korzyści płynących z zakupu ogrodzeniowej bramy profilowej zaliczyć należy przede wszystkim oszczędność czasu i środków finansowych ze strony inwestora. Z jednej strony, dzięki modułowej konstrukcji rozwiązanie zapewnia szybką, bezproblemową, a dzięki temu również niedrogą instalację. Z drugiej natomiast cynkowanie ogniowe, któremu poddano materiał bramy, gwarantuje użytkownikowi brak konieczności dokonywania regularnych czynności konserwacyjnych, takich jak ponowne malowanie czy usuwanie rdzy.

Profilowe ogrodzenia posesyjne PRO 60x20

Ogrodzenia posesyjne z profili stalowych 60×20 – PRO

Ponadto brama z profilu zamkniętego z reguły dostępna jest w ofercie producenta jako element uzupełniający cały system ogrodzeniowy danego typu. To z kolei przekłada się na możliwość zakupienia u jednego dostawcy wszelkich niezbędnych oraz w pełni ze sobą kompatybilnych części ogrodzenia – słupków, furtek, segmentów, a także bram wjazdowych.

Zaletą bram wykonanych z zamkniętych profili jest również ich duża różnorodność wzornicza oraz kolorystyczna. Czynniki te gwarantują klientowi ogromną swobodę w zakresie doboru estetyki wyrobu dopasowanej do pozostałych elementów posesji. Wspomniana wcześniej modułowa konstrukcja umożliwia z kolei tworzenie niemal dowolnych konfiguracji poszczególnych części wchodzących w skład systemu ogrodzeniowego, dzięki czemu całość będzie nie tylko doskonale dopracowana pod względem wizualnym, ale również w pełni przystosowana do kształtu oraz specyfiki działki.

Przy wszystkich wspomnianych walorach, bramy z profili zapewniają także wysoki poziom bezpieczeństwa. W obrębie ich konstrukcji stosuje się nowoczesne rozwiązania techniczne, obejmujące m.in. elementy takie jak:

  •  fotokomórki, umieszczone w świetle wjazdu; po przerwaniu ich linii nastąpi samoczynne zatrzymanie ruchu bramy;
  • oświetlenie, sygnalizujące otwieranie lub zamykanie się bramy;
  • wyłącznik przeciążeniowy, który uniesie konstrukcję na kilka centymetrów w momencie napotkania nawet niewielkiego oporu – szczególnie istotne zabezpieczenie w przypadku rodzin z dziećmi Ogrodzenie frontowe - Brama dwuskrzydłowaoraz posesji, gdzie psy biegają luzem.

Brama z profilu zapewnia również duży komfort użytkowania. Niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest upał, panuje mróz, czy też pada deszcz, śnieg lub grad, wystarczy wydać odpowiednie polecenie za pośrednictwem pilota, aby bez konieczności opuszczania samochodu wjechać na teren posesji.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą bram wykonanych z profili zamkniętych!